DĖMESIO!!!

Kun. Eitvydas su Galilėjiečių bendruomene

meldžiasi Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje.

Šv. Mišios kasdien (taip pat ir sekmadieniais) 17 val.

Kol bus šis skelbimo prierašas,

17 val. Mišių nebus.

Narių vertinimas:  / 7
BlogiausiasGeriausias 

Jau keletą metų mūsų svetainės padangėje kartkartėmis pasirodo vis kitas šventasis. Viskas prasidėjo nuo pažinties su Ispanijos šventaisiais, apie kuriuos rašė mūsų bendruomenės sesė Dalia N., nes ji buvo labai giliai paliesta kelionės po Ispaniją ir grįžusi panoro susipažinti su tos šalies šventaisiais. Sužinoję, kad ji apie juos sukaupė daug naudingos medžiagos, pasiūlėme ja pasidalyti su kitais mūsų svetainėje. Taip ir gimė tradicija stebėti svetainės „dangų“ ir laukti naujos apybraižos apie kokį nors šventąjį pasirodymo.

Susipažinę su Ispanijos šventaisiais, pajutome pareigą susipažinti ir su Lietuvos šventaisiais, tad 2012 m. tęsėme pažintį jau su mūsų tautos šventaisiais, palaimintaisiais etc.

2013 m. apsistojome ties Apaštalų laikų šventaisiais, minimais Šventajame Rašte. Jų gyvenimo apybraižas ruošė jau nebe viena sesė, bet daugelis bendruomenės narių (kas kurį ištraukė). Tai pasirodė dvasiškai labai naudinga ne tik skaitantiems, bet dar labiau rašantiems.

2014 m. rašėme apie šventes, susijusias su svarbiausiais mūsų išganymo įvykiais ir jų šventimu liturgijoje.

2015 metais, kuriuos Popiežius paskelbė Pašvęstojo gyvenimo metais, nutarėme susipažinti su pirmųjų amžių šventaisiais, gyvenusiais pašvęstąjį gyvenimą liekant pasaulyje, ypač mergelėmis bei našlėmis, ir sėmėmės įkvėpimo iš jų gyvenimo pavyzdžio, nes jų gyvenimo būdas labai artimas mūsų bendruomenės gyvenimo būdui.

Baigę šį ciklą, praėjusiais metais, tęsdami tradiciją, įsižiūrėjome į mažai žinomus Senojo Testamento šventuosius, kurių daugumos nėra Romos liturginiame kalendoriuje, bet jie minimi Romos Martirologe arba Rytų Bažnyčioje. Kartkartėmis pasirodydavo Biblijoje minimi Senojo Testamento šviesuliai, hebrajams bei mums, krikščionims, bendri bei labai artimi šventieji. Tai padėjo geriau pažinti Biblijos šventuosius ir suartino mus su hebrajų tauta, tuo vyresniuoju mūsų broliu, kuris kol kas nenori Tėvo kviečiamas įžengti į džiaugsmingą pokylį ir džiaugtis kartu su sugrįžusiu jaunesniuoju sūnumi (plg. Lk 15, 11–32), bet, laikui atėjus, įžengs ir džiaugsis kartu, kaip apie tai bylojo Senojo Testamento pranašai ir apaštalas Paulius (plg. Rom 11, 1–32), kuris skelbė ir apgiedojo didžią Dievo išmintį bei gailestingumą.

Kelis ateinančius metus planuojame apsistoti ties pirmųjų amžių kankiniais ir iš jų gausybės paminėti bent tuos, kurių vardus randame Liturginiame maldyne ir iš jų pavyzdžio mokytis ištikimybės Kristui bei tvirtumo persekiojimų akivaizdoje ir semtis stiprybės, pakeliant kasdienius gyvenimo sunkumus bei išbandymus. Trumpos apybraižos apie juos įsiterps tarp kartkartėmis mūsų svetainės padangėje pasirodančių tų Senojo ir Naujojo Testamento šventųjų, kurie buvo užmiršti ar nepastebėti ir praleisti bei nepaminėti ankstesniais metais.

Tad ir vėl stebėkite mūsų svetainės „dangų“, kuriame pasirodys apybraižos apie šventuosius (apybraižas galėsite rasti visuose svetainės puslapiuose po kalendoriumi esančiame skirsnelyje ŠVENTĖS IR ŠVENTIEJI).

Galilėjiečių bendruomenės vadovą

kun. Eitvydą Merkį galite rasti

Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje:

kasdien pusvalandį prieš ir tuojau po 17 val. šv. Mišių;

sekmadieniais ir šventadieniais nuo 16.00 iki 18.00 val.

Išpažinčių kunigas klauso kasdien pusvalandį prieš Mišias.

Ilgesniems dvasiniams pokalbiams reikia su juo susitarti iš anksto.

Kalendorius
loader
Prašymai pasimelsti (intencijos)
Klausimas apie maldos būdą
Lankytojai
129770
ŠiandienŠiandien818
VakarVakar863
Šią savaitęŠią savaitę3479
Šį mėnesįŠį mėnesį9363
VisoViso1297703
Statistik created: 2024-04-20T13:47:44+00:00
Lankosi svečių 18
Lankosi narių 1
Straipsnių peržiūrėjimai
6761534

Galilėjiečių bendruomenė meldžiasi

Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje

kasdien 17 val. Mišiose.

Sekmadieniais bei šventadieniais,

taip pat šeštadieniais

16.30 val. gieda Vakarinę

17 val. švenčia šv. Mišias