DĖMESIO!!!

Kun. Eitvydas su Galilėjiečių bendruomene

meldžiasi Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje.

Šv. Mišios kasdien (taip pat ir sekmadieniais) 17 val.

Kol bus šis skelbimo prierašas,

17 val. Mišių nebus.

DĖMESIO. Norintys skaityti cituojamų publikacijų originalus paspauskite aktyvuotas nuorodas (jos būna pabrauktos) mūsų straipsniuose.

Narių vertinimas:  / 0

Vatikano radijas praneša apie dar vieną tyčinį padegimą, kurio sukeltas gaisras, kovo 8 d., apgadino Kristaus žengimo į dangų koplyčią, esančią ant Alyvų kalno viršūnės.

Narių vertinimas:  / 1

Vatikano radijas pranešė džiugią naujieną, kad po restauracijos vėl atidaryta Duonos Padauginimo bažnyčia Tabhoje prie Galilėjos ežero (Izraelyje), kuri buvo piktavališkai padegta žydo ekstremisto prieš keletą mėnesių. 

Narių vertinimas:  / 1

Kaip rašo Alfa.lt, Škotijos Bažnyčia pritarė tos pačios lyties pastorių santuokoms. Lėmė jos generalinio susirinkimo dauguma, kuriems nieko nereiškė Biblija etc. Ar tokius dar galima laikyti krikščionimis?

 

Narių vertinimas:  / 0

Kaip pranešė Vatikano radijas, naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, birželio 18 dieną, Tabgha vietovėje, Galilėjoje, tyčia padegta „Duonos padauginimo“ bažnyčia, kurią įprastai aplanko madininkai keliaujantys po Šventąją Žemę.

Narių vertinimas:  / 1

Kaip rašo lrytas.lt, Suomijos liuteronų bažnyčią per tris dienas paliko 13 tūkst. tikinčiųjų, kilus nesutarimams dėl tos pačios lyties santuokų ir vienam arkivyskupui pareiškus, kad jis „džiūgauja“, jog tokios sąjungos greitai bus įteisintos. Dabar Liuteronų Bažnyčiai priklauso maždaug 75 proc. visų šalies gyventojų, nors aštuntajame dešimtmetyje jų buvo 90 procentų. Taigi, vyksta natūralus ekumenizmas, kai visi Dievo žodžiui ištikimi krikščionys vienijasi po Kristaus vėliava evangelinių-moralinių vertybių pagrindu.

Narių vertinimas:  / 0

Kijevo ir visos Rusios-Ukrainos patriarchas Filaretas 2014 metų rugsėjo 5 dienos homilijoje (vertimą skaitykite adresu tiesos.lt) kalbėjo apie naująjį, šių laikų Kainą.

Narių vertinimas:  / 4

Bernardinai.lt publikuoja žurnale "Kelionė" gegužės mėnesį spausdintą intervių su kun. Eitvydu Merkiu apie jo gyvenimą, pašaukimą, Galilėjiečių bendruomenės gimimą bei liturgiją.

Narių vertinimas:  / 0

Kaip rašo LSN, 79 procentai Perų gyventojų palaiko tvirtą Bažnyčios požiūrį į abortus. O kiek Lietuvoje?

Narių vertinimas:  / 0

Rusijoje bei Ukrainoje pravirko Dievo Motinos ir kitos ikonos. Tai gana retas, bet labai iškalbingas reiškinys (panašiai verkė 1917 ir 1990 metais), kuris byloja apie galimus sunkius laikus etc. Apie tai žiūrėkite reportaže, kuri parodė gloria.tv.

Narių vertinimas:  / 2

Vatikano radijas praneša, kad 2016 metais bus surengtas visų didžiųjų ortodoksų Bažnyčių susirinkimas. Nors Radio svoboda religinių laidų vedėjas J. Krotov abejoja, ar pavyks jį sušaukti dėl Maskvos patriarchato ambicijų, tačiau Konstantinopolio patriarcho žinia yra labai viltingas ženklas, judant pilnesnės krikščionių vienybės link.

Kaip vėliau pranešė Vatikano radijas, apie ortodoksų Bažnyčios didįjį sinodą italų katalikų žinių agentūrai komentavo plačius ryšius su ortodoksais palaikančio Bose vienuolyno prioras Enzo Bianchi.

Narių vertinimas:  / 2

Siūlome perskaityti interviu, kurį publikuoja respubika.lt, apie kun. Aniceto Tamošaičio SJ dvasinį jaunatviškumą ir iš jo pavyzdžio pasisemti gražaus įkvėpimo ateičiai.

Narių vertinimas:  / 3

Kaip pranešė delfi.lt ir kitos žiniasklaidos priemonės, du taiką simbolizuojančius baltus karvelius, kuriuos vaikai sekmadienį paleido iš vieno Vatikano pastato lango per ceremoniją su popiežiumi Pranciškumi, užpuolė kiti paukščiai.

Tas pats buvo nutikę ir pernai. Praėjusiais metais sekmadienį minint Tarptautinę holokausto dieną, Vatikane popiežiaus Benedikto XVI pro langą išleistas baltas taikos balandis tik per plauką neatsidūrė tokio pat balto plėšrūno kiro naguose. Tūkstančiai piligrimų, susirinkusių Šv. Petro aikštėje, stebėjo dramatiškas gaudynes. Apie tai rašė lrytas.lt ir kitos informavimo priemonės.

Taigi, antrus metus iš eilės, minint Tarptautinę holokausto dieną, taikos balandžius (pernai vieną, o šiemet – du) užpuola kiti paukščiai.

Skaitykime laiko ženklus ir melskimės už taiką pasaulyje.

Narių vertinimas:  / 1

Kaip rašo Charismanews, Indijoje nukankintas už tikėjimą 7 m. berniukas. Pasak K. P. Yohannan, Gospel for Asia įkūrėjo, per keletą metų krikščionių persekiojimas Indijoje padidėjo 400 procentų.

Narių vertinimas:  / 3

Kaip praneša Vatikano radijas, Šventasis Tėvas Pranciškus priėmė vyskupo Jono Kaunecko prašymą atleisti iš ganytojo pareigų Panevėžio vyskupijoje ir naujuoju Panevėžio vyskupu ordinaru paskyrė buvusį Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčios ir dabartinį Popiežiškosios „Russicum“ Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės kolegijos Romoje rektorių kun. Lionginą Virbalą SJ. 

Narių vertinimas:  / 0

Praėjusį sekmadienį stačiatikiai šventė Velykas. Didįjį Šeštadienį pagal Julijaus kalendorių Kristaus kapo bažnyčioje nužengė palaiminta ugnis, kuri buvo atskraidinta Velyknakčiui net į Maskvą. Siūlome pasižiūrėti vieno Rusijos televizijos kanalo reportažą apie šį Įvykį, vykstantį jau šimtus metų.

Narių vertinimas:  / 1

Per šias Velykas, kaip ir per praėjusias, visame pasaulyje krikštysis tūkstančiai jaunuolių ir suaugusiųjų. Daug suaugusiųjų krikštų yra taip vadinamosiose misijų šalyse, kuriose Bažnyčia dar jauna ir auga, pavyzdžiui Pietų Korėjoje ar Honkonge, kuriame bus pakrikštyta apie 3560 suaugusių katechumenų (žr. straipsnį). Kaip praneša Vatikano radijas, remdamasis italų žinių agentūros SIR duomenimis, per šias Velykas Prancūzijoje pasikrikštys beveik penki tūkstančiai jaunuolių ir suaugusiųjų. Daugiau nei trys tūkstančiai jau yra pilnamečiai, apie pusantro tūkstančio yra jaunuoliai nuo 13 iki 18 metų amžiaus.

Narių vertinimas:  / 0

Kai Londono olimpinės žaidynės pačiame įkarštyje, kai Lietuva džiaugiasi R. Meilutytės olimpiniu auksu ir "serga" dėl mūsų krepšininkų ir kitų sportininkų sėkmių bei nesėkmių, siūlome paskaityti, jeigu dar neskaitėte, Vatikano radijo parengtą publikaciją apie popiežių požiūrį į Olimpinės žaidynes.

Narių vertinimas:  / 1

Kaip rašoma  National review, „Slaptieji Vatikano archyvai“ – tai prieš 400 metų įsteigta institucija, kurioje kaupiami ir saugojami asmeniniai pontifikų dokumentai.

Pirmą kartą susipažinti su jais mokslininkams ir tyrinėtojams leido popiežius Leonas XII 1881 metais.

Šiais metais, minint archyvų įsteigimo sukaktį, Vatikanas ir Romos miestas  Kapitolijaus muziejuje parengė įspūdingą parodą „Lux in Arcana“ (Šviesa slėpiningose vietose), kurią galima aplankyti iki rugsėjo 9 dienos arba peržiūrėti ekspozicijos dalį internete.

Parodoje eksponuojamas Galilėjaus rankraštis, rašytas prieš inkvizicijos teismą; popiežiaus Grigaliaus XII kalendorius, kuriame 1582 metų spalio mėnesį trūksta 10 dienų, tokiu būdu atitaisant ankstesniojo Julijaus kalendoriaus netikslumą; lenkų karaliaus Jono III Sobieskio laiškas popiežiui Inokentijui XI, pranešantis apie pergalę prieš turkus Vienos mūšyje 1683 metais ir kt.

Narių vertinimas:  / 0

Kaip pranešama portale zenit.org, Popiežius Benediktas XVI paskyrė prancūzų arkivyskupą Alain’ą Paul’ą Lebeaupin’ą apaštaliniu nuncijumi Europos Sąjungoje. Jis pakeitė arkivyskupą Andre Dupuy, kuris paskirtas apaštaliniu nuncijumi Nyderlanduose. Nors Vatikanas nepriklauso Europos Sąjungai, joje savo atstovą turi nuo 1970 metų.

Narių vertinimas:  / 0

Kaip žinia, Seime svarstoma 38 Konstitucijos straipsnio pataisa. Mums visiems, norint atremti oponentų puolimą, labai aktualu giliau susipažinti su krikščionišku požiūru į šeimą. Pateikiame keletą nuorodų šia aktualia tema.

Siūlome paskaityti 2005 m.  publikuotą, bet labai aktualų popiežiaus Benedikto XVI pranešimą, kuriuo popiežius pradėjo Romos vyskupijos šeimų sielovados suvažiavimą, kurio tema „Šeima ir krikščionių bendruomenė. Asmens formavimas ir tikėjimo perdavimas“, taip pat psichoterapeuto Gintauto Vaitoškos straipsnį „Socialdemokratija ir santuoka" ir teisininko, buvusio ilgamečio ateitininkų pirmininko Vyganto Malinausko straipsnį „Santuoka – teisė ir prigimtis", kurį perspausdino katalikai.lt (publikuotas „Artumoje" 2012 m. Nr. 5).

Narių vertinimas:  / 0

Kaip pranešė Vatikano radijas, Amerikos Vyskupų konferencijos pirmininkas kard. Timothy Dolanas išplatino laišką dėl sąžinės laisvės naujojoje sveikatos apsaugos reformoje, kuria norima įpareigoti net religinių organizacijų administruojamas gydymo įstaigas daryti abortus ir išrašyti kontraceptikus. Kardinolas kviečia Jungtinių Amerikos Valstijų ganytojus būti vieningais Sveikatos apsaugos departamento išpuolių prieš religinę laisvę akivaizdoje.

Vienybė tikėjimo bei doros dalykuose ir dvasiniame-doroviniame fronte visur ir visada aktuali, nes joje slypi jėga. Šis klausimas ypač aktualus JAV, kur net katalikiškuose universitetuose pasigirsta balsų, prieštaraujančių Bažnyčios mokymui. Štai neseniai, kaip rašo LifeSiteNews, keturi jėzuitų vadovaujamo katalikiško universiteto profesoriai per žiniasklaidą pareiškė nesutinkantys su katalikų vyskupais dėl Bažnyčios mokymo, apimančio kontracepciją, santuokos prigimtį, ir pasmerkė ganytojus už „idiosyncratic minority view”. Kitoje tos pačios svetainės publikacijoje rašoma, kad Vašingtono arkivyskupija išreiškė nepasitenkinimą katalikiškam Georgetown universitetui už tai, kad pakvietė U.S. Health and Human Services sekretorę Kathleen Sebelius (ji reiškiasi kaip aktyvi abortų šalininkė) pasakyti kalbą.

Turbūt ne veltui popiežius Benediktas XVI JAV vyskupams, atvykusiems su ad limina vizitu į Roma, kaip rimčiausią uždavinį įvardino katalikiškų universitetų reformas, siekiant, kad jie sugrįžtų prie ortodoksijos ir laikytųsi Bažnyčios magisteriumo. Popiežius savo kalboje atkreipė dėmesį į kan. 812, kuris sako, kad teologijos profesoriai turi būti ištikimi Bažnyčios mokymui.

Galilėjiečių bendruomenės vadovą

kun. Eitvydą Merkį galite rasti

Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje:

kasdien pusvalandį prieš ir tuojau po 17 val. šv. Mišių;

sekmadieniais ir šventadieniais nuo 16.00 iki 18.00 val.

Išpažinčių kunigas klauso kasdien pusvalandį prieš Mišias.

Ilgesniems dvasiniams pokalbiams reikia su juo susitarti iš anksto.

Kalendorius
loader
Prašymai pasimelsti (intencijos)
Kokios naujienos domina?
Lankytojai
129770
ŠiandienŠiandien819
VakarVakar863
Šią savaitęŠią savaitę3480
Šį mėnesįŠį mėnesį9364
VisoViso1297704
Statistik created: 2024-04-20T13:47:44+00:00
Lankosi svečių 17
Lankosi narių 1
Straipsnių peržiūrėjimai
6761535

Galilėjiečių bendruomenė meldžiasi

Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje

kasdien 17 val. Mišiose.

Sekmadieniais bei šventadieniais,

taip pat šeštadieniais

16.30 val. gieda Vakarinę

17 val. švenčia šv. Mišias