Narių vertinimas:  / 0
BlogiausiasGeriausias 

Švietimo ir mokslo ministerijoje baigiama rengti programa, kuria vadovausis Lietuvos mokyklos, ugdydamos vaikų lytiškumą. Rengiant programą buvo renkamasi tarp dviejų ugdymo krypčių. Laisvos visuomenės instituto bendraminčių bei bičiulių pastangų dėka buvo pasiekta, kad programos projektas atitiktų doroviškas nuostatas: lytinių santykių siejimas su šeima, susilaikymo iki pilnametystės skatinimas; įvairiapusiškos informacijos apie kontracepciją suteikimas (ne vien "vartojimo instrukcija", bet ir rizikos, galima žala); pagarba žmogaus gyvybei nuo prasidėjimo; vaisingumo saugojimas; prigimtinio šeimos modelio (tarp vyro ir moters) ir santuokos propagavimas.

Šiuo metu projektas paskelbtas visuomenės konsultacijai ir viešojoje erdvėje daromas didelis spaudimas, kad šios krypties būtų atsisakyta arba programa būtų liberalizuota ir būtų tik informacijos apie kontracepciją bei abortą suteikimas ir laisvo pasirinkimo skatinimas; homoseksualios lytinės orientacijos norminimas ir šeimų “įvairovės” propagavimas.

Todėl kviečiame aktyviai palaikyti programos projektą, parašant asmeninį laišką Švietimo ministrei Audronei Pitrėnienei ar bent pasirašant LVI parengtą peticiją.