DĖMESIO!!!

Kun. Eitvydas su Galilėjiečių bendruomene

meldžiasi Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje.

Šv. Mišios kasdien (taip pat ir sekmadieniais) 17 val.

KARANTINO METU 17 VAL. MIŠIOS BAŽNYČIOJE

TIK SEKMADIENIAIS.

 

DĖMESIO. Norint pasiklausyti straipsniuose nurodytų laidų, tereikia paspausti juose pabrauktus žodžius (reikia, kad jūsų kompiuteryje būtų įdiegta Windows Media Player ar panaši programa).

Narių vertinimas:  / 1
BlogiausiasGeriausias 

hermasŠv. Hermas yra II amžiaus krikščionis rašytojas, gyvenęs Italijoje. Pagrindinis jo veikalas – apie 150-uosius metus graikiškai parašyta knyga Ganytojas, kurią labai vertino ankstyvieji Bažnyčios mokytojai, o Irenėjas, Tertulijonas ir Origenas netgi prilygino Dievo įkvėptiems raštams. Origenas teigia, kad knygos autorius – tas pats Hermas, kurį savo laiške romiečiams mini šv. Paulius (Rom 16, 14), t. y. Filipopolio (Makedonija) vyskupas. Šiuolaikiniai tyrinėtojai mano, kad šv. Hermas – popiežiaus Pijaus I brolis.

Savo apokaliptinio žanro kūrinyje šv. Hermas pasisako prieš absoliučiai griežtą moralinių taisyklių laikymąsi ir tvirtina, kad nuodėmės, padarytos po krikšto, gali būti atleistos. Pasak jo, nešvari sąžinė ir tiesos dvasia negyvena drauge. Yra dvi dvasios, du būdai mąstyti, jausti, veikti: vienas mus artina prie Dievo Dvasios, o kitas prie pasaulio dvasios. Dievo Dvasia mus kreipia gailestingumo, broliškumo, Dievo garbinimo, Jėzaus pažinimo link, prie gerų artimo meilės darbų atlikimo ir maldos, o pasaulio dvasia mus kreipia tuštybės, puikybės, apsiribojimo savimi, apkalbų link. Be moralinio mokymo, Hermas pateikia mokymą apie Bažnyčią, kurią lygina su statomu bokštu.

„Nesekite šiuo pasauliu, bet pasikeiskite, atsinaujindami dvasia, kad galėtumėte suvokti Dievo valią, – kas gera, tinkama ir tobula“ (Rom 12, 2).

Romos Martirologe šv. Hermas minimas gegužės 9 d., tuo tarpu Rytų Bažnyčia šventąjį mini balandžio 8 d. (pagal naują kalendorių 04 21) bei gegužės 31 d. (06 13), o sausio 4 d. (01 17) – kartu su kitais 70 apaštalų. Pastebėtina, kad apaštalaudamas šv. Hermas patyrė daug vargų nuo pagonių, bet ramiai užmigo Viešpatyje sava mirtimi.

Galilėjiečių bendruomenės vadovą

kun. Eitvydą Merkį galite rasti

Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje:

kasdien pusvalandį prieš ir tuojau po 17 val. šv. Mišių;

sekmadieniais ir šventadieniais nuo 16.00 iki 18.00 val.

Išpažinčių kunigas klauso kasdien pusvalandį prieš Mišias.

Ilgesniems dvasiniams pokalbiams reikia su juo susitarti iš anksto.

Kalendorius
loader
Prašymai pasimelsti (intencijos)
Klausimas apie norą pasiklausyti

Ko norėtumėte pasiklausyti?

Prisijungimas
Lankytojai
869424
ŠiandienŠiandien414
VakarVakar442
Šią savaitęŠią savaitę1296
Šį mėnesįŠį mėnesį1296
VisoViso869424
Statistik created: 2020-06-03T04:17:37+00:00
Lankosi svečių 13
Lankosi narių 1
Straipsnių peržiūrėjimai
4145058

Galilėjiečių bendruomenė meldžiasi

Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje

kasdien 17 val. Mišiose.

Sekmadieniais bei šventadieniais,

taip pat šeštadieniais

16.30 val. gieda Vakarinę

17 val. švenčia šv. Mišias