DĖMESIO!!!

Kun. Eitvydas su Galilėjiečių bendruomene

meldžiasi Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje.

Šv. Mišios kasdien (taip pat ir sekmadieniais) 17 val.

Kol bus šis skelbimo prierašas,

šiokiadieniais ir šeštadieniais 17 val. – Mišių nebus.

Narių vertinimas:  / 1
BlogiausiasGeriausias 

Gegužės 14 d. minima apaštalo šv. Motiejaus šventė. Motiejus buvo išrinktas apaštalu vietoje Jėzaus išdaviko Judo (žr. Apd 1, 15–26). Tuo pačiu, šįmet, tai ir 40-oji diena po Viešpaties Prisikėlimo, daugelyje kraštų tebešvenčiama Kristaus Žengimo į Dangų iškilmė (Lietuvoje Šeštinės nukeltos į sekmadienį po šios dienos).

Šią dieną, kuri ne tik apaštalų laikų galilėjiečiams, bet ir mums yra ypatinga, Viešpats padovanojo išties puikią šventę. Taip jau įvyko, kad netikėtai tą dieną gavome žinią apie Vilniaus sinagogoje vyksiantį koncertą. Bendruomenės vadovui kun. Eitvydui pakvietus, skubiai susiruošę, visi kas tik norėjo bei galėjo, po Mišių šv. Mikalojaus bažnyčioje ar tiesiog iš namų ar darbo skubėjome į Vilniaus sinagogą (daugelis iš mūsų pirmą kartą gyvenime), kurioje vyko unikalus Ciuricho sinagogos choro, neseniai atšventusio savo gyvavimo 100 metų jubiliejų, koncertas. Choras, kuriame gieda dvi dešimtys dainininkų (vyrų), koncertuoja Šveicarijoje bei įvairiose pasaulio šalyse, nuolat dalyvauja skirtingų tikėjimų renginiuose. Jo repertuare skamba XIX a. Prancūzijos, Vokietijos, Lenkijos, Rusijos ir šiuolaikinių Šveicarijos, JAV ir Izraelio kompozitorių kūriniai.

Buvome pakerėti, klausydami choro atliekamų Šabo pamaldų psalmių (92, 116, 118 ir kt.), tradicinių didžiųjų švenčių (Yom Kippur, Rosh Hashana, Yzikor, Kedushah, Kol Nidrei) metu giedamų giesmių. Chorui giedant tokias linksmas giesmes, kaip Uv‘yom Hashabbat, Hecher Besser, Kaddish Titkabal visa pilnutėlė salė plojo į taktą, o klausydami dainos Shtiler, Shtiler („Tylos, tylos, būkime tyliai, Negyvieji auga čia“), kuri apdainuoja Panerių įvykių tragediją, bei išreiškia viltį, kad šviesa prasibraus per tamsą, visi atsistojome. Repertuarą paįvairino kantorius Michaelis Azogui (tenoras), kuris kaip solistas dainuoja daugelyje operų ir koncertų tiek Izraelio, tiek kitų pasaulio šalių scenose. Chorui jau 15 metų vadovauja Robertas Braunschweigas, fortepijonu akompanuoja Noemi Rueff.

Pasiklausyti koncerto susirinko ne tik vietinė žydų bendruomenė (dalyvavo Izraelio ambasadorius, Šveicarijos konsulas bei kiti svečiai), bet ir gausus klausytojų būrys, tarp kurių matėme daug pažįstamų veidų iš katalikų, su kuriais po koncerto, išėję iš sinagogos, dar kurį laiką dalijomės neblėstančiais įspūdžiais.

 

 

Galilėjiečių bendruomenės vadovą

kun. Eitvydą Merkį galite rasti

Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje:

kasdien pusvalandį prieš ir tuojau po 17 val. šv. Mišių;

sekmadieniais ir šventadieniais nuo 16.00 iki 18.00 val.

Išpažinčių kunigas klauso kasdien pusvalandį prieš Mišias.

Ilgesniems dvasiniams pokalbiams reikia su juo susitarti iš anksto.

Prašymai pasimelsti (intencijos)
Svetainės lankytojams
Klausimas apie bendruomenę
Lankytojai
812185
ŠiandienŠiandien247
VakarVakar169
Šią savaitęŠią savaitę1112
Šį mėnesįŠį mėnesį1315
VisoViso812185
Statistik created: 2020-08-08T15:40:57+00:00
Lankosi svečių 6
Lankosi narių 1
Straipsnių peržiūrėjimai
3849909

Galilėjiečių bendruomenė meldžiasi

Vilniaus Šv. Mikalojaus bažnyčioje

kasdien 17 val. Mišiose.

Sekmadieniais bei šventadieniais,

taip pat šeštadieniais

16.30 val. gieda Vakarinę

17 val. švenčia šv. Mišias